Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
KURUMSAL
Kozaklı

Kozaklı, Nevşehir’in kaplıcaları ile ünlü bir ilçesidir. İl merkezi olan Nevşehir’e en uzak ilçedir. İlçeye bağlı 30 yerleşim birimi bulunmaktadır. İlçenin toplam nüfusu 25.932 dir. İlçenin Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat’a olan uzaklığı hemen hemen eşit mesafede olup 90’ar km civarındadır.

İLÇE’NİN TARİHİ

İlçe 1954 yılında birbirine yakın mesafede bulunan Hamamorta, Buruncuk, Bağlıca ve Kozaklı köylerinin birleşmesi ile kurulmuştur.

İlçede türbesi bulunan Kozoğlu isimli şahıs kayalarla sıcak suyun etrafını çevirerek burada bir hamam meydana getirmiştir. Bu hamamın çevre köylerin ortasında bulunması münasebetiyle Hamamorta adını aldığı türbe taşlarındaki yazılardan anlaşılmaktadır. Taşların üzerinde yapılan incelemelerde Kozoğlu isimli şahsın Selçuklular döneminde yaşadığı, ilçenin adının da bu kişiden geldiği rivayet edilmektedir. Bir diğer rivayet ise şöyledir; Anadolu’nun her alanında yaşayan Aydın yöresi yörüklerinden “Kozak” isminde bir yörük beyinin geniş aile efradı ile birlikte yurt ve otlak bulma yolculuğuna çıkması ve Kozaklı köyüne yerleşmiş olmasıdır.Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
0 384 471 25 99 ( PBX )
MESAJ
KOZAKLI Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Copyright ©2015 Web Tasarım_medyatör