Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HABERLER
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haberler
Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde Tedavi Gören Şehit Yakınları ve Gazi'ler Unutulmadı
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde Şehit yakınları ve Gazilere moral ve motive amaçlı saygı programı düzenlendi.
Okunma: 5077   
Haber Tarih: 01.12.2016    17:21   

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı bulunan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde tedavisi sürmekte olan Ülkesi için canını siper etmiş, elleri öpülesi şehitlerimizin yakınları ve kahraman gazilerimize moral ve motivasyonu artırmak amacı ile saygı programı düzenlendi. 

Hastane kafeterya bölümünde düzenlenen program Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Programa; Şehit Yakınları ve Gazilerimiz, Genel Sekreter Uzm. Dr. Muhammet Çömçe, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Erkut Bayram, Hastane Yöneticisi Vekili Dt. Murat Alp, İdari ve Mali İşler Müdürü Metin Berk, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Erdal Yalçın çok sayıda hasta ve refakatçisi ile hastane personeli katıldı. 
Programda Siirt ilinin Eruh ilçesinde 1985 yılında terörlü mücadele esnasında şehit düşmüş askerimizin Saffet Kuzucu’nun Anne, Babası Hatice-Mehmet Kuzucu, Adana İlinin Ceyhan ilçesinde 1993 yılında şehit düşmüş Ersin Özler isimli askerimiz’in Annesi Hatice Özler, 26 Ocak 2016 tarihinde Diyarbakır ilinin Sur ilçesinde Gazi olan Özel Harekat Polisi Fazlı İmamoğlu, 15 Temmuz FETÖ Darbe girişimine karşı ailesinin bütün fertleriyle birlikte direniş gösterirken helikopterden açılan yaylım ateşi sonucu 4 kurşunla yaralanan ve Gazi olan Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Gülşah Karaca, protokoldeki yerlerine büyük bir çoşku ile davet edildi.

Programda açılış konuşmasını Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Yalçın gerçekleştirirken, programın anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Genel Sekreter Çömçe yaptı. Çömçe konuşmasında “Gerek 15 Temmuz şehit ve gazilerini gerekse sair terör örgütleri ile çatışmada gazi ve şehit olan güvenlik güçlerine ve yakınlarına şükran ve minnetlerini ifade etti.” 

Daha sonra Genel Sekreter ve ekibi ile hastane de tedavi gören şehit yakınları ve gazilerle hep beraber pasta kesti. Kesilen pastanın dağıtımı esnasında, hastane personeli gazi ve şehitlere yönelik şiirler okuyarak bağlama eşliğinde müzik dinletisi yapıldı. Ayrıca “Şehit Yakınları ve Gazi'ler ile tek tek görüşlüp sohbet edildi.

Darbe girişiminde sırasında bacağından dört kurşun alarak yaralanan Gülşah Karaca Çömçe’ye yaşadıklarını anlattı:

Karaca, saat 23.00´de olayı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde polis memuru olan abisinden duyduktan sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü´ne babası ve kız kardeşi ile gittiğini söyledi. Karaca, "Gittiğimiz zaman o kadar büyük bir halk kalabalığı vardı ki, iyi ki gitmişiz dedim. Bir anda emniyete ateş açmaya başladılar. Hepimiz tankın üzerine yürüyünce, halkın üzerine de ateş açtılar. O arada tepemize helikopter geldi, ışık olmadığı için helikopterin geldiğini fark edemedik." dedi.

 

Haber Resimleri
Diğer Haber Başlıkları
1
2
3
4
5
6
7
8
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
0 384 471 25 99 ( PBX )
MESAJ
KOZAKLI Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Copyright ©2015 Web Tasarım_medyatör