Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HABERLER
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haberler
Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde 2-9 Kasım Organ Bağışı Eğitimi
Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde 2-9 Kasım Doku ve Organ Bağışı Haftası olması sebebiyle personele organ bağışı farkındalık eğitimi verildi.
Okunma: 4962   
Haber Tarih: 09.11.2016    10:27   

       Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı bulunan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde 2-9 Kasım Doku ve Organ Bağışı Haftası münasebeti ile organ ve doku bağışında farkındalık oluşturabilmek için eğitim verildi.


    Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Erdal Yalçın ve çok sayıda personelin katıldığı, hastane eğitim ve enfeksiyon hemşiresi Selver Şebnem Tunç’un sunumunu gerçekleştirdiği eğitimde, organ bağışının ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunun altı kalın çizgilerle çizildi. Organ bağışının ne demek olduğu, kimlerin organ bağışlayabileceği, Beyin ölümünün ne demek olduğu, Organ bağışının hangi şartlarda ve hangi kurallarda gerçekleştiği gibi konular hakkında bilgi verilen eğitimde, ayrıca hemşire Tunç tarafından Türkiye genelinde insanların genel olarak organ bağışında bulunmak istedikleri lakin mensubu olduğu İslam dininin buna cevaz verip  vermediğini tam olarak  bilemedikleri için bağışta bulunmaktan kaçındıkları ifade edildi.

     Bu duruma Diyanet İşleri Başkanlığının fetvalarına işaret ederek açıklık getiren Tunç;, doku ve organ bağışının İslam Dini açısından  herhangi bir maddi menfaat beklenmemek şartı ile caiz olduğunu insanların bu yönde vicdanen rahat olmaları gerektiğini belirtti.


      Eğitimin sonunda organ bağışında bulunmak isteyen personellerin kaydı yapılırken, hastane girişinde bulunan bekleme lobisinde Acil Servis Sorumlu Hemşiresi Barış Yılmaz’ın koordinesinde stant kurularak organ bağışlamak isteyen personel, hasta ve refakatçilerin müracaatları kabul edildi. 

Haber Resimleri
Diğer Haber Başlıkları
1
2
3
4
5
6
7
8
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
0 384 471 25 99 ( PBX )
MESAJ
KOZAKLI Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Copyright ©2015 Web Tasarım_medyatör