Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HABERLER
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haberler
Kozaklı Aile Sağlık Merkezi Temeli Atıldı
Nevşehir’in Kozaklı İlçesinde İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla yapılacak 6 hekimli Aile Sağlık Merkezi’nin temeli atıldı.
Okunma: 9973   
Haber Tarih: 17.06.2013    13:46   

Kozaklı’da düzenlenen Aile Sağlık Merkezinin temel atma törenine Vali Mehmet eylan, Kozaklı Kaymakamı Tolga Toğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın, Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Atila Oğuz Boyalı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, daire müdürleri, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay: “2003 yılında başladığımız Sağlıkta Dönüşüm programının 10.yılındayız. İlk günkü şevkimizi kaybetmeden hala ilk günkü heyecanımızla devam ediyoruz. Bu yaptığımız yatırımlar bunun bir göstergesi. Kozaklı İlçemizde daha önce 30 yıllık atıl bir yatırım olan Fizik Tedavi Hastanemiz vardı. Ama Valiliğimizin, Kozaklı Belediyemizin destekleri ile Hastanemiz şu anda çok iyi bir konuma geldi. Türkiye’de bir marka haline geldi.” dedi.

 

Sağlıkta Dönüşümün en önemli ölçülerinden birisininde sadece sağlık hizmeti sunmak değil, kaliteli bir hizmet sunmak olduğunu belirten Ünlübay: “Bunu da Kozaklıda 2. Basamakta yakaladık. Bu başarıyı 1. Basamakta da yakalamak, daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak için böyle bir proje ile yola çıktık.” diye konuştu.

 

Temeli atılacak olan Kozaklı Aile Sağlığı Merkezi’nin bin 500 metrekare bir alan üzerine yapılan 6 hekimlik bir proje olduğunu belirten Ünlübay, yaklaşık maliyeti 600 bin TL civarında olan Kozaklı Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımına destek veren başta Nevşehir Valiliği olmak üzere İl Özel İdaresine, Genel Sekreter ve ekibe teşekkür etti.

 

Törende daha sonra bir konuşma yapan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise, sağlık alanında ülkemizde büyük değişimler ve gelişimler kaydedildiğini belirterek, bunun neticesi olarak ta sağlık hizmeti sunumunda artık en üst noktalara gelindiğini vurguladı. Kozaklı İlçesinde Aile Hekimlerinin daha iyi hizmet sunabilmesi için organize edilen bu yatırımla önemli bir hizmet sunulacağını ifade eden Ceylan: “ Bu hizmet İnşallah en kısa sürede tamamlanarak hizmete girecek ve Kozaklıdaki vatandaşlarımız 1. Kademede kaliteli bir sağlık hizmetini alma imkânını elde edeceklerdir. “ dedi.

Diğer Haber Başlıkları
1
2
3
4
5
6
7
8
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
0 384 471 25 99 ( PBX )
MESAJ
KOZAKLI Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Copyright ©2015 Web Tasarım_medyatör